KONSERWACJA OBUWIA

SKÓRA LICOWA: Przecierać miękką ścierką lub gąbką, a następnie stosować bezbarwne pasty i kremy lub zgodne z kolorem wierzchni.

NUBUK, NUBUK WOSKOWANY, WELUR, SKÓRA TŁUSZCZOWA: Czyścić za pomocą gumowej szczotki. Można stosować impregnaty w aerozolu. Nie stosować past i kremów.

Przemoczone obuwie wymaga suszenia w temperaturze pokojowej (z dala od pieców i grzejników) w czasie minimum 18 godzin.

WARUNKI REKLAMACJI

– Obuwie brudne, zużyte, zaniedbane, niekonserwowane lub niewłaściwie konserwowane oraz z wadami jawnymi (widocznymi w dniu zakupu) nie podlega reklamacji.

– Obuwie z podszewką skórzaną oraz włókniny przeznaczone na podszewki i jako wkłady do garniturków ocieplających obuwie mogą farbować pod wpływem potu lub mocnego przemoczenia. Zgodnie z normą PN-EN-ISO-11645 nie kwalifikowane jest to do wad.

– Nie podlegają reklamacji uszkodzenia wynikające z naturalnego zużycia (wierzchniki, wyściółki oraz elementy ozdobne – ozdobne guziki, zamki, sprzączki), a także niewłaściwego dopasowania obuwia do stopy

– Obuwie z przyszywaną podeszwą może przepuszczać wodę do wnętrza butów przez otwory igielne, wynika to z procesu technologicznego i nie jest wadą.

– Obuwia posiadające uszkodzenia mechaniczne (obicia, otarcia) nie podlega reklamacji.

– Wykończenie skór jest efektem zamierzonym i ewentualne przecieranie lub odbarwienie nie podlega reklamacji.

– Obuwie na podeszwach TR, PCV, TPV, PU itp. Podeszwy z drobnoziarnistym protektorem przeciwpoślizgowym są malowane zewnętrznie i jest zupełnie naturalnym zjawiskiem ścieranie się farby. Zmiany takie, zgodnie z prawami fizyki (tarcie, ścieranie, przecieranie) mogą nastąpić już w pierwszych godzinach eksploatacji i nie są wadami.

– Czas trwania gwarancji producenta wynosi: 12 miesięcy

– Zasięg terytorialny ochrony gwarancyjnej – terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

– Gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową (art. 13 ust. 4 z dnia 27 lipca 2002 r.)