W poniższym wpisie dowiesz się jak dobrać rozmiar butów tak, aby uniknąć nieporozumień i nie musieć dokonywać ewentualnych wymian lub zwrotów. 

CHARAKTERYSTYKA SKALI ROZMIARÓW

Obuwie marki SAVVY SOLE produkowane jest na bazie form (w obuwnictwie nazywa się je kopytami) o uniwersalnej, średniej tęgości (G), odpowiadającej stopie o standardowym kształcie. Każdy z dostępnych w ofercie modeli występuje w rozmiarach od 36 do 40/41 w przypadku obuwia damskiego lub od 40 do 45 w przypadku obuwia męskiego. Na stronie produktu, przy każdym z rozmiarów podane są wartości wyrażone w centymetrach, będące przybliżoną długością wkładek, które są elementem wyścielającym wnętrze buta. 

WYBÓR WŁAŚCIWEGO ROZMIARU

W celu wyboru właściwego rozmiaru należy sugerować się długościami wkładek w bezpośrednim odniesieniu do długości stopy. W zależności od rodzaju obuwia (np. wiązane lub wsuwane/slip-on; na zimę lub lato; na grubszą skarpetkę bądź bosą stopę) powinno wybierać się rozmiar z wkładką dłuższą od stopy o 4-6 mm

MIERZENIE DŁUGOŚCI STOPY

Istnieje kilka metod na zmierzenie stopy jednak na bazie doświadczeń własnych oraz klientów chcemy przybliżyć jedną z bardziej skutecznych. Ułóż stopę w taki sposób aby pięta przylegała do ściany lub innej płaskiej, równej, pionowej powierzchni. Następnie dokonaj pomiaru odcinka od ściany do krawędzi najdalej wysuniętego palca, jak na poniższej grafice. 

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE

Dla pełnego zrozumienia i przejrzystości prezentujemy tabelę z kilkoma przykładami dotyczącymi sugerowanego rozmiaru w zależności od długości stopy i rodzaju/modelu obuwia.

RODZAJ OBUWIAMODEL OBUWIADŁUGOŚĆ STOPYSUGEROWANY ROZMIAR
damskie / zimowe / botkiBOCA BLACK25,9 cm38 / 26,5 cm
damskie / zimowe / botkiBOCA BLACK26,3 cm39 / 27,0 cm
damskie / letnie / sandałyISLA WHITE23,5 cm36 / 24,0 cm
damskie / letnie / sandałyISLA WHITE24,1 cm 37 / 24,5 cm
męskie / zimowe / trzewikiTRILL BROWN26,5 cm40 / 27,0 cm
męskie / zimowe / trzewikiTRILL BROWN26,9 cm41 / 27,5 cm
męskie / letnie / trampkiDOZA BLACK26,4 cm40 / 27,0 cm
męskie / letnie / trampkiDOZA BLACK27,1 cm41 / 27,5 cm

Mamy nadzieję, że dzięki powyższej instrukcji wiesz już jak dobrać rozmiar butów. Warto zwrócić uwagę na zróżnicowane preferencje użytkowników. Jedni wolą bardziej dopasowane obuwie, drudzy mniej. Dlatego w razie dalszych wątpliwości związanych z wyborem właściwego rozmiaru, zachęcamy do nawiązania kontaktu mailowego w celu uzyskania spersonalizowanej porady. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości!