FAQ (ang. Frequently Asked Questions) powstał aby ułatwić uzyskanie najważniejszych informacji na temat marki i jej oficjalnego sklepu internetowego. Jest to zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Jaka jest etymologia nazwy SAVVY SOLE?

SAVVYsav·vy, ˈsa-vē – w języku angielskim oznacza wytworny oraz m.in łebski, sprytny, świadomy; natomiast SOLEˈsōl – to podeszwa.

Gdzie i jak produkujemy?

Obuwie marki SAVVY SOLE powstaje na zlecenie, według autorskich projektów. Produkcja odbywa się w Polsce, w zaprzyjaźnionych zakładach przy udziale najnowszych technologii, zgodnie z zasadami obuwniczego rzemiosła i pod czujnym okiem specjalistów.

Z jakich materiałów korzystamy?

Do produkcji obuwia wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości naturalne skóry polskiego i włoskiego pochodzenia. Pozostałe komponenty, takie jak podeszwy, sznurowadła, nici, metki, uchwyty itp. produkowane są w Polsce.

Czy SAVVY SOLE jest dostępne stacjonarnie?

Produkty marki SAVVY SOLE można zamówić jedynie w oficjalnym sklepie internetowym.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Skala rozmiarów uzależniona jest od typu podeszew i form używanych do produkcji danego modelu. Przy każdym z rozmiarów podane są wartości w centymetrach odpowiadające długościom wkładek (wyściółek). Zaleca się dobieranie obuwia z wkładką o około 5 milimetrów dłuższą od stopy. Więcej informacji na temat tego jak zmierzyć stopę i dobrać właściwy rozmiar butów można znaleźć w specjalnie dedykowanym artykule – tutaj.

W jaki sposób opłacić zamówienie?

Zamówienie można opłacić na dwa sposoby: zlecając tradycyjny przelew bankowy lub za pomocą płatności on-line w serwisie Cinkciarz Pay (e-przelew, BLIK, VISA/Mastercard, PayPal, Apple Pay, Google Pay).

Czy mogę zapłacić za zakupy kartą?

Płatności kartą (VISA oraz Mastercard) można dokonać poprzez Cinkciarz Pay.

Jakie są sposoby i koszty wysyłki?

Przesyłki realizujemy przy współpracy z serwisem furgonetka.pl. Umożliwiamy klientowi z Polski wybór wysyłki kurierskiej (DPD) lub wysyłki przy użyciu Paczkomatów firmy InPost. Koszty powyższych usług wynoszą odpowiednio: 18,99 zł (kurier) i 12,99 zł (paczkomat). Zamówienie produktu z opcją płatności przy odbiorze jest niedostępne.

Czy wysyłamy za granicę?

Istnieje możliwość złożenia zamówienia z wysyłką kurierską (DPD/GLS/DHL/UPS) do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy;

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Większość zamówień kompletujemy, pakujemy i wysyłamy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania środków na naszym koncie bankowym lub platformie płatniczej Cinkciarz Pay. Maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi 72 godziny robocze na terenie Polski oraz 7 dni roboczych w obrębie Unii Europejskiej.

Jak pielęgnować obuwie?

Obuwie ze skór licowych zaleca się przecierać wilgotną gąbką z delikatnym środkiem myjącym w dużym rozcieńczeniu, np. mydłem do rąk, a następnie stosować pasty i kremy zgodne z kolorem wierzchu. Buty wykonane z nubuku lub weluru powinno czyścić się specjalną gumową szczotką. W celu konserwacji można stosować bezbarwne impregnaty w aerozolu. Nie należy stosować past i kremów. Przemoczone obuwie wymaga suszenia w temperaturze pokojowej (z dala od pieców i grzejników) w czasie minimum 18 godzin. Nie zaleca się stosowania środków konserwujących na niewysuszone lub brudne obuwie.

Ile mam czasu na ewentualny zwrot lub wymianę?

Kupujący przez Internet ma prawo do zwrotu nieużywanego produktu w ramach odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży zawartej na odległość lub jego wymiany ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Szczegółowe instrukcje oraz wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy można znaleźć w Regulaminie Sklepu.

W jaki sposób odesłać obuwie?

Obuwie należy odesłać bezpośrednio na adres siedziby firmy, za pomocą dowolnej firmy kurierskiej lub poczty (SAVVY SOLE, ul. Gołaszówiec 6, 21-400 Łuków, Polska; e-mail: info@savvysole.com; tel. +48 693 859 147).

Co w sytuacji chęci wymiany na inny rozmiar, który jest niedostępny sklepie?

W takiej sytuacji zalecamy kontakt drogą mailową na adres info@savvysole.com. W przypadku większości modeli jesteśmy w stanie wyprodukować dla klienta obuwie w rozmiarze, którego aktualnie nie ma w sklepie i dokonać wymiany. Ewentualnie możemy zaproponować wymianę na inny wariant kolorystyczny lub inny model.