28/12/2018

FAQ

FAQ (ang. Frequently Asked Questions) powstał aby ułatwić uzyskanie najważniejszych informacji na temat marki i jej oficjalnego sklepu internetowego. Jest to zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Jaka jest etymologia nazwy SAVVY SOLE?

SAVVYsav·vy, ˈsa-vē – w języku angielskim oznacza wytworny oraz m.in kumaty, łebski; natomiast SOLEˈsōl – to podeszwa.

Gdzie i jak produkujemy?

Obuwie marki SAVVY SOLE powstaje na zlecenie, według autorskich projektów. Produkcja odbywa się w Polsce, w zaprzyjaźnionych zakładach obuwniczych przy udziale najnowszych technologii i pod czujnym okiem specjalistów-rzemieślników.

Z jakich materiałów korzystamy?

Do produkcji obuwia wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości naturalne skóry polskiego i włoskiego pochodzenia. Pozostałe komponenty, takie jak podeszwy, sznurowadła, nici, metki, uchwyty itp. produkowane są w Polsce.

Czy SAVVY SOLE jest dostępne stacjonarnie?

Produkty marki SAVVY SOLE można zamówić jedynie w oficjalnym sklepie internetowym.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Skala rozmiarów uzależniona jest od specyfikacji podeszew i form używanych do produkcji danego modelu. Przy każdym z rozmiarów podane są wartości w centymetrach odpowiadające długościom wkładek i to nimi należy się sugerować. Zaleca się dobieranie obuwia z wkładką o około 5 milimetrów dłuższą od stopy.

W jaki sposób opłacić zamówienie?

Zamówienie można opłacić na kilka sposobów: zlecając tradycyjny przelew, za pomocą płatności on-line w serwisie tpay.com lub przy użyciu platformy płatniczej PayPal.

Czy mogę zapłacić za zakupy kartą?

Płatności kartą (kredytową lub debetową) można dokonać za pomocą PayPal. Do tego celu nie jest konieczne posiadanie konta PayPal.

Jakie są sposoby i koszty wysyłki?

Przesyłki realizujemy przy współpracy z serwisem epaka.pl, umożliwiając klientowi z Polski wybór wysyłki kurierskiej (DPD) oraz wysyłki przy użyciu automatów (tzw. Paczkomatów) firmy InPost. Koszty powyższych usług wynoszą odpowiednio: 15,99 zł (kurier) i 12,99 zł (paczkomat).

Czy wysyłamy za granicę?

Istnieje możliwość złożenia zamówienia z wysyłką kurierską (DPD/GLS/UPS) do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy;

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Większość zamówień kompletujemy, pakujemy i wysyłamy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania środków na naszym koncie bankowym lub na jednej z platform płatniczych (tpay.com lub PayPal). Maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi 72 godziny na terenie Polski oraz 7 dni roboczych w obrębie Unii Europejskiej.

Jak pielęgnować obuwie?

Obuwie ze skór licowych zaleca się przecierać wilgotną gąbką z delikatnym środkiem myjącym w dużym rozcieńczeniu, np. mydłem do rąk, a następnie stosować pasty i kremy zgodne z kolorem wierzchu. Buty wykonane z nubuku lub weluru powinno czyścić się specjalną gumową szczotką. W celu konserwacji można stosować bezbarwne impregnaty w aerozolu. Nie należy stosować past i kremów. Przemoczone obuwie wymaga suszenia w temperaturze pokojowej (z dala od pieców i grzejników) w czasie minimum 18 godzin. Nie zaleca się stosowania środków konserwujących na niewysuszone lub brudne obuwie.

Ile mam czasu na ewentualny zwrot lub wymianę?

Kupujący przez internet ma prawo do zwrotu w ramach odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży zawartej na odległość lub wymiany nieużywanego produktu w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Więcej na ten temat można znaleźć w Regulaminie Sklepu. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy dostępny jest pod tym linkiem.

W jaki sposób mogę odesłać obuwie?

Obuwie można odesłać za pomocą kuriera, poczty (SAVVY SOLE, ul. Gołaszówiec 6, 21-400 Łuków) lub za pośrednictwem Paczkomatu (LUK03A, ul. Warszawska 20, 21-400 Łuków; e-mail: info@savvysole.com; tel. 693859147).

Co w sytuacji chęci wymiany na inny rozmiar, który jest niedostępny sklepie?

W takiej sytuacji zalecamy kontakt drogą mailową na adres info@savvysole.com lub telefonując na numer +48 693 859 147. W przypadku większości modeli jesteśmy w stanie wyprodukować dla klienta obuwie w rozmiarze, którego aktualnie nie ma w sklepie i dokonać wymiany. Ewentualnie możemy zaproponować wymianę na inny wariant kolorystyczny lub inny model.

0